Aktualności  »  Sport

Biegi sztafetowe

W finałach Wojewódzkich Biegów Sztafetowych zespół dziewcząt z naszej szkoły zajął trzecie miejsce. Podium dziewczęta wywalczyły dziękii brawurowemu pościgowi Kamili Równickiej z klasy 7 b. Brawo dziewczyny!

Złote dziewczęta

ZŁOTE DZIEWCZĘTA Z GIMNAZJUM  NR 1 W JĘDRZEJOWIE!!!

 

9 października 2015 r. w Nowinach odbył się Finał Wojewódzki Sztafetowych Biegów Przełajowych organizowany w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie odniosły spektakularny sukces w tej dyscyplinie sportu! Zajęły bowiem pierwsze miejsce w województwie w sztafecie 10 x 800 m. Pierwszym krokiem do tego sukcesu była wygrana w eliminacjach powiatowych w Małogoszczu.  Od wielu lat dziewczęta startowały w finale wojewódzkim i zawsze był w pierwszej dziesiątce ( VI,VII,IX,III miejsce), ale na najwyższym stopniu podium stanęły po raz pierwszy w historii. Rywalizacja nie była łatwa, bo w zawodach brało udział 25 drużyn z terenu województwa świętokrzyskiego. Start nie był najlepszy, gdyż nasza zawodniczka potrącona przez inne uczestniczki biegu zaliczyła upadek.  Pomimo bólu, szybko  podniosła się i z osiemnastego miejsca wyprowadziła drużynę na dziesiątą pozycję. Na każdej kolejnej zmianie dziewczyny dały z siebie wszystko. Opłaciło się!!! Zawodniczki z Gimnazjum nr 1 w Jędrzejowie pokonały drużyny z Gimnazjum w Rytwianach i Gimnazjum nr 2 ze Staszowa. Puchar dla szkoły i złote medale wywalczyły: Olesińska Daria, Krzysztofik Kinga, Gibas Wiktoria, Kasza Aleksandra, Strojecka Monika, Grobelak Natalia, Baranek Joanna, Fiutek Karolina, Suchanowska Magdalena, Laskowska Barbara, Nowak Adrianna,  Bitnerowska Wioletta, Cicha Weronika, Cichoń Patrycja. Do zawodów dziewczęta przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego z Gimnazjum nr 1w Jędrzejowie: mgr Bartłomiej Bartosz i mgr Dorota Majecka.

BRAWO DZIEWCZYNY!!! TAK TRZYMAĆ!

 

Informacja: p. Dorota Majecka

Piłkarskie wariacje naszych dziewczyn!

Sport w naszej szkole odgrywa dużą role, angażuje się wiele uczniów. Nasze koleżanki i nasi koledzy biorą udział m.in. w zawodach tenisa stołowego, zawodach siatkarskich, zawodach lekkoatletycznych oraz zawodach w piłce nożnej. Ten wpis będzie dotyczył tej ostatniej dyscypliny. Jak wiadomo ludzie uważają, że piłka nożna to dyscyplina dla mężczyzn, a dziewczyny z naszego gimnazjum obaliły ten mit.Reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej dziewcząt, w skład której wchodzą: Natalia Zając (3b), Ilona Pawłowska (3b), Patrycja Łochowska (2a), Magdalena Szafran (2e), Sara Krzysztofik (3b), Julia Twardowska (1a), Anna Fatyga (3a), Klaudia Miśkiewicz (2c), Małgorzata Blicharska (3f), Weronika Skowronek (1a) w ostatnim czasie wzięły udział w dwóch ważnych rozgrywkach.Były to m.in. rozgrywki Coca Cola Cup 2014 w których to dziewczyny doszły do finału wojewódzkiego, który odbył się w Kielcach 01.06.2014r.  Dziewczyny w finale wojewódzkim zajęły 5-6 miejsce, chociaż trzeba przyznać że walczyły do końca i zaszły naprawdę daleko.czytaj więcej

Tenisistki Gimnazjum nr 1 obroniły tytuł wicemistrza województwa

W kwietniu w Bilczy odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Turnieju Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych.

czytaj więcej

Ferie zimowe 2014 w naszym gimnazjum

W czasie ferii zimowych codziennie (od poniedziałku do piątku) od godziny 9.00 do 12.00 czynna jest sala gimnastyczna.

Młodzież zainteresowaną sportem serdecznie zapraszamy.

Liga Mistrzów Echa Dnia

III miejsce w Lidze Mistrzów Echa Dnia…

Nasze gimnazjum zdobyło brązowy medal………

W środę 8 czerwca na stadionie GKS w Nowinach odbył się finał tegorocznego turnieju dla gimnazjalistów Liga Mistrzów „Echa Dnia”.

Zwycięzcami zostali uczniowie z Gimnazjum w Chęcinach występujący jako Rubin Kazań pokonując drużynę uczniów z Gimnazjum w Bielinach (FC Twente).

Nasze Gimnazjum występujący jako Panathinaikos Ateny odniosło ogromny sukces i zajęło III miejsce w turnieju wygrywając z drużyną z Gimnazjum z Bodzentyna.          

                W całym turnieju wzięło udział 29 drużyn z Gimnazjów z całego województwa, którym przydzielono nazwy znanych drużyn piłkarskich.  W początkowej fazie turnieju walczyły pomiędzy sobą o zwycięstwo w grupie i przejście do dalszych rozgrywek.czytaj więcej

Pozycji 19, jesteś na stronie 1/4 |  Następna »

© Szkoła Podstawowa nr 5 w Jędrzejowie | logowanie